Lindi Külaselts

Lindi Külaselts on vabatahtlik rahvaliikumise põhimõttel tegutsev ühendus, mis on seadusega sätestatud korras registreeritud ja tegutseb oma liikmete omavalitsuse alusel ning on loodud Lindi küla säilitamiseks, majandusliku-, sotsiaalse ja kultuurilise arengu toetamiseks, külaelanike huvide ja vajaduste kaitsmiseks või muude mittetulunduslike eesmärkide saavutamiseks.

Külaselts on asutatud juunis 2003. Tänaseks on külaseltsi eestvedamisel korrastatud Lindi aas – sinna on kerkinud ilus kõlakoda ja külakiik , valminud on kaunis sild. Aasal toimuvad traditsioonilised iga-aastased jaanituled ja talviti ka vastlatrallid. Juba mitmendat aastat järjest osaleme üleriigilistel Teeme Ära talgutel. 2012 aastal oli meie külal au osaleda üleriigilises Avatud Külaväravate projektis, mille kaudu tutvustasime oma küla ka võõramale rahvale. Meid väisas selle ürituse raames Ene Ergma. Samuti võib külaseltsi teeneks pidada ka mälestuskivi avamist vana kooli juures ja oma küla majaka avamist uue kooli juures. Talvel ajame suusarajad sisse oma uue suusarajamasinaga ja alates 2013 aastast on avatud käsitööait, kus kogu külarahvas saab osa võtta erinevatest käsitööringidest ja koolitustest. Meie tegemisi tunnustati Pärnumaa Aasta küla tiitliga ja külaseltsi juubeliaastal kandideerisime ka ülevabariigiliselt Aasta küla tiitlile.

Kindlasti ei toimiks meie külaselts ilma aktiivsete eestvedajateta ja tublide külainimesteta, kes ikka ja jälle oma õla alla panevad,kui on vaja nõu ja abi erinevate ürituste elluviimisel või projektide kirjutamisel. Infot meie ürituste ja tegemiste kohta leiad ka Facebookist, mis paratamatult moodsa ajaga kaasas käib. Pilte meie külast ja elust ja tegemistest võite leida Lindi Lasteaed-Algkooli pildivaramust: https://picasaweb.google.com/lindilasteaed/