Lindi Külaselts 2020

Lindi Külaselts asutati 2003. aastal, et panustada oma organisatoorsete ja materiaalsete vahenditega Lindi küla säilitamisse, majandusliku-, sotsiaalse ja kultuurilise arengu toetamisse, külaelanike huvide ja vajaduste kaitsmisesse. Nii nagu igale ühingule, olgu ta vabatahtlikkusel põhinev või äriline, tuleb kasuks oma seniste tegevuste analüüsimine ja selle põhjal uute tegevuste planeerimine.

Lindi Külaselts alustas 2019. aastal Kodanikuühiskonna Sihtkapitali abil oma eneseanalüüsiga, et tulevikus suurendada veelgi meie kogukonna tunnet ja elukvaliteeti.

Esimeseks sammuks oli projekt “Lindi Külaseltsi arenguhüppe tegevuskava koostamine”, mille käigus viidi läbi mitmeid tegevusi välise eksperdi Evelyn Eichhorstiga. Külaseltsi eneseanalüüsiks kasutati mitmeid erinevaid meetodeid (McKinsey analüüs, seniste tegevuste kaardistamine, koosolekud), millest lähtuvalt sai projekti meeskond väga hea ülevaate külaseltsi tugevustest ja nõrkustest. Sihtrühma vajaduste uuringuks kasutati samuti erinevaid meetodeid (veebipõhine arvamusküsitlus, kohtumised erinevate sihtrühmadega), mis võimaldas projekti meeskonnal saada sisendit paljudelt erinevate sihtrühmade esindajatelt. Osalemine ja huvi kohtumiste vastu oli väga suur. Igast projektitegevusest tehti kokkuvõte või analüüs, mis võimaldas infot ülevaatlikult näha ja seda kasutada projekti eesmärgi täitmiseks. Mina projektijuhina töötasin antud projektiga umbes 140 töötundi, et lisaks kõige eelpoolnimetatu organiseerimisele ka teha tulemustest kokkuvõte.

Teiseks sammuks on projekt “Lindi Külaseltsi veebilehe ja omatulu teenimise mudeli arendamine”, mille käigus töötatatakse välja mitmekesine rahastusmudel ning efektiivsed sise- ja väliskommunikatsiooni kanalid, et soodustada infovahetust kohalike ettevõtjate, elanike ja külastajate vahel ning suurendada külas asuvate ühiskondlike objektide võimekust. Selle projekti edukaks läbiviimiseks kulub minu tehtud analüüsil põhineval hinnangul 160 tundi veebiarendajate tööd, 40 tundi disaineri tööd, 8 tundi fotograafi tööd, 24 tundi arengueksperdi tööd, 3 tundi tekstikoolitaja tööd, lisaks veel raamatupidamise-, transpordi- jm üldkulutusi. Kõige selle organiseerimiseks ja tulemuste analüüsimiseks olen arvestanud umbes 164 tundi projektijuhi tööd. Selle projekti läbiviimiseks taotleme rahastust samuti KÜSKist. Loodame positiivse otsuse saada järgmiste kuude jooksul.

MTÜ Lindi Külaselts koondab meie küla inimesi, kes tahavad panustada meie kogukonna tunde ja elukvaliteedi suurendamisse. Kui sind huvitab nendel teemadel kaasalöömine ja tahad seda teha koos teistega, siis astu Külaseltsi liikmeks:

  • kirjuta vabas vormis avaldus MTÜ Lindi Külaselts liikmeks registreerimiseks, mis sisaldab sinu täisnime ja isikukoodi;
  • saada see avaldus e-kirjana aadressile info@lindi.ee

Mina olen MTÜ Lindi Külaselts liige alates 2019. aastast. Tundsin, et minus on projektijuhtimise ja analüüsioskuseid, mida saan ära kasutada meie kogukonna heaks. Olen omandatud bakalaureusekraadi loodusteadustes ja magistrikraadi ärijuhtimises Tartu Ülikoolist. Töökogemust on haridusvaldkonnas nii õpetajana kui ka õppematerjalide loomise projektijuhina ja matemaatika ainekava arenduse eksperdina. Mina arvan, et meie kogukonnas võiks kõik toimuda mõtteviisi “Kus viga näed laita, seal tule ja aita!” abil. Vastan hea meelega tekkivatele küsimustele info@lindi.ee


Abstract photo created by starline – www.freepik.com

Business vector created by pikisuperstar – www.frepik.com